ÚSTAV ARCHEOLOGICKÉ PAMÁTKOVÉ PÉČE
SEVEROZÁPADNÍCH ČECH

veřejná výzkumná instituce

Aktuality

S lítostí oznamujeme…

S lítostí oznamujeme, že ve čtvrtek 26. 2. 2015 zemřel náš dlouholetý kolega, přítel a významný archeolog, PhDr. Drahomír Koutecký, ve věku 84 let.   Poslední rozloučení se koná v pátek 6.3.2015 ve 13.30 hodin v obřadní síni Kostelního hřbitova v Mostě.

Číst dál...

ArchaeoMontan

Loga EU Cíl 3 mensi

Středověké hornictví v Sasku a Čechách Mittelalterlicher Bergbau in Sachsen und Böhmen Mezinárodní projekt zaměřený na studium středověkého hornictví v Krušných horách realizuje ÚAPPSZČ, v.v.i. jako jeden z projektových partnerů, kterými jsou Landesamt für Archäologie Dresden (lead partner), Sächsisches Oberbergamt Freiberg, Stadtverwaltung Dippoldiswalde, Česká geologická služba Praha, Univerzita Jana Evangelisty Purkyně Ústí nad Labem a Muzeum Karlovy Vary. Obsahem projektu je interdisciplinární výzkum pozůstatků středověké těžby a zpracování...

Číst dál...

Stříbrná horečka a volání hor

stribrna-horecka-a-volani-hor

Vážení přátelé STŘÍBRNÁ HOREČKA A VOLÁNÍ HOR. která proběhla v Muzeu Královské mincovny v Jáchymově se nyní přesunula do Dippoldiswalde a zde je na ni pozvánka.

Číst dál...

Odhalený hrad

odhaleny-hrad_pozvanka

Přijměte prosím pozvání na společnou Česko – Německou výstavu Odhalený hrad, která probíhá na zámku v Děčíně do 30.4.2015. Jedná se o společnou výstavu našeho Ústavu; Zámku Děčín, p.o.; Oblastního muzea v Děčíně; Městského muzea Pirna a Sakého zemského archeologického úřadu.

Číst dál...

Hrad z Jezera

Hrad z Jezera nahled

Volné pokračování výstavy z loňského roku Hrady na Mostecku, která se nyní  objeví v zajímavých prostorách státního zámku Jezeří. Čeká na vás bohatý doprovodný program....

Číst dál...